<
הדפים הפופולרים
מדרסים
אינדקס מכוני מדרסים
כאבים בכף הרגל
פלטפוס
דורבן
מומחה כף רגל
כף רגל
בחירת נעל ריצה
נושאים נוספים

נקע בקרסול
נקע- אנטומיה
נקע- אנטומיה גרמית
נקע- רצועות הקרסול
נקע- קופסית הפרק
נקע-ייצוב אקטיבי
נקע- גורמי סיכון
נקע- בדיקות
נקע- טיפול
נקע- חוזר
נקע מאמרים
מיקום פיבולה דיסטאלית
שיקום נקע כרוני
חוסר יציבות פיבולה דיסטאלית
נקע פרק טיביופיבולר
טיפול פרק טיביופיבולר
--------
כאבים בכף הרגל
--------
כללי
קשת גבוה
הבדל באורך רגליים
שין ספלינט
נקע בקרסול
סינוס טארסי

--------
רגל אחורית
דלקת בגיד אכילס
אכילס בורסיטיס
דפורמציית הגולונד
צביטה אחורית
דלקת פרונאוס
דיסלוקציה פרונאוס
סנדרום כריות השומן
תעלה טארסלית
calcaneal stress fruc
sever's dys

--------רגל קדמית
מטטרסלגיה
מורטון נוירומה
אצבע פטיש
mallet toes
tailor bunion
mallet toes
claw toes
fierberg dys

--------
בוהן הגדולה
הלוקס ולגוס
הלוקס ריגידוס
turf_toe

--------
דפורמציות
metatarsus add
equinus foot
clubfoot
rocker bottom foot
 נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
נקע חוזר בקרסול                 

מחקרים מצביעים כי כ 80 אחוז מהמטופלים הסובלים נקע בקרסול חוזרים לפעילות מלאה תוך 6 חודשים, מאידך מעל ל 30 אחוז מהמטופלים שסבלו מנקע בקרסול סובלים מנקע חוזר בקרסול.
רוב הנקעים החוזרים מתרחשים בששת חודשי השיקום הראשונים.
מטופל שהצליח להמנע מנקע חוזר כשנה מרגע הפציעה, סיכוי הנקיעה אצלו, נמוכים וכמעט זהים לסיכויי הנקע לפני הפגיעה.
בזמן הפציעה הסיבובית של הקרסול, הרקמות הרכות העוטפות את פרק הקרסול ( רצועות , שרירים, קפסולה, גידים ) עוברות תהליך מתיחה וקריעה.
במהלך פציעה זו נפגעים גם חישני מתח המשחקים תפקיד חשוב בייצוב הקרסול ובאינפורמציה על מנח הפרק ומיקומו במרחב.
ללא תירגול ושיקום המערכת הפרופריוספטיבית הסיכון לארעות נקע חוזר גבוה בהרבה, מכאן גם החשיבות של השיקום לאחר נקע בקרסול.

חלוקה: נקע בקרסול

כ-85 אחוז גדול מהמקרים של נקע בקרסול מערבים מנגנון פציעה אינוורטורי , לרוב מנגנון הפציעה של נקע בקרסול מתרחש במנח פלנטר פלקסורי, אז פרק הקרסול נמצא במצב פתוח ולא יציב.
נקע בקרסול אופייני, מערב מתיחה של הרצועות בפן הצידי של הקרסול הרצועה הראשונה להפגע במקרה הקלאסי של נקע בקרסול היא ה-anterior talo-fibular lig. רצועה זו נפגעת ראשונה בשל מנח הפלנטר פלקסורי של כף הרגל, במנח זה רצועת הatf משמשת כמייצב עיקרי של הקרסול למניעת נקע ולכן גם תהיה הראשונה להפגע ברוב מיקרי ה נקע של כף הרגל. קרסול ורצועות הצידיות הנפגעות בנקע בקרסול במקרים קשים יותר של נקע בקרסול אנו עשויים למצא מעורבות של פגיעה ב- calcaneo-fibular lig, נקע זה יהיה חמור יותר, עשוי לערב פגיעה במבנים נוספים, השיקום מנקע זה יהיה ארוך ומורכב יותר. במיקרים של נקע בקרסול המבוצע במנח יישור dorsi flexion , אנו עשויים למצא מעורבות של הרצועה ה-posterior talo-fibular lig, נקע מסוג זה עשוי לערב פגיעה ברקמות רכות נוספות.
כ 5 אחוז מהמיקרים של נקע בקרסול מתרחשים במנגנון איוורטורי , המערב פגיעה בקומפלקס המדיאלי- deltoid lig , הקומפלקס הדלטואידי הינו מניפה של רצועות חזקות חלקן שיטחיות וחלקן עמוקות .
הרצועה הדלטואידית הינה מהרצועות החזקות בגוף ובמיקרים של נקע בקרסול לכיוון איוורזיה, הרצועה עשויה לעמוד בעומס ולהעביר את מלא עומס המתיחה לאינסרציית הרצועה ולחיבורה למלאולוס המדיאלי, ולגרום לשברי תלישה במקום (לכן במקרים רבים של נקע ברגל מסוג זה יבוצע צילום במיון).
אלמנט נוסף המייצב את הקרסול כנגד מיקרים של נקע בקרסול מדיאלי הוא המלאולוס הלטראלי הארוך , ההמלאולוס חוסם את התנועה האיוורטורית, ועשוי לעבור טראומה דחיסתית במקביל לפגיעה ברצועות המדיאליות במהלך נקע בקרסול- איוורטורי.
כ 10 אחוז מהפציעות מערבות פגיעה ברצועה הסינדסמוטית ( בין הטיביה לפיבולה) ולגרור לפגיעה ביציבות פרק הטיביו-פיבולרי , בעקבות נקע בקרסול המערב פגיעה ברצועה הסינדסמוטית עשוי להופיע כאב בעיקר בסוף תנועת ה dorsi-flexion וברוטציה חיצונית של הקרסול. נקע זה עשוי לגרור כאב מעל פרק הקרסול או בפן הצידי תחתון של הברך, בפרק הטיביו-פיבולרי העליון.