הדפים הפופולרים
מדרסים
אינדקס מכוני מדרסים
כאבים בכף הרגל
פלטפוס
דורבן
מומחה כף רגל
כף רגל
בחירת נעל ריצה
נושאים נוספים

נקע בקרסול
נקע- אנטומיה
נקע- אנטומיה גרמית
נקע- רצועות הקרסול
נקע- קופסית הפרק
נקע-ייצוב אקטיבי
נקע- גורמי סיכון
נקע- בדיקות
נקע- טיפול
נקע- חוזר
נקע מאמרים
מיקום פיבולה דיסטאלית
שיקום נקע כרוני
חוסר יציבות פיבולה דיסטאלית
נקע פרק טיביופיבולר
טיפול פרק טיביופיבולר
--------
כאבים בכף הרגל
--------
כללי
קשת גבוה
הבדל באורך רגליים
שין ספלינט
נקע בקרסול
סינוס טארסי

--------
רגל אחורית
דלקת בגיד אכילס
אכילס בורסיטיס
דפורמציית הגולונד
צביטה אחורית
דלקת פרונאוס
דיסלוקציה פרונאוס
סנדרום כריות השומן
תעלה טארסלית
calcaneal stress fruc
sever's dys

--------רגל קדמית
מטטרסלגיה
מורטון נוירומה
אצבע פטיש
mallet toes
tailor bunion
mallet toes
claw toes
fierberg dys

--------
בוהן הגדולה
הלוקס ולגוס
הלוקס ריגידוס
turf_toe

--------
דפורמציות
metatarsus add
equinus foot
clubfoot
rocker bottom foot
 נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפההטיפול בנקע בכף הרגל                    

פרק כף הרגל האחורית הטיפול הראשוני הנהוג לנקע בכף הרגל מכונה rice:
rest- מנוחה, מספר לא מבוטל של אורטופדים מעדיפים לקבע ואף לגבס קרסול נקוע לתקופה שבין 10 ימים ל3 שבועות,מחקרים מצביעים כי ;מנוחה יחסית ולא מנוחה מלאה תהיה נכונה יותר ותאפשר שיקום מהיר יותר של נקע בקרסול, פעילות מתונה ללא עומס גבוה על הקרסול ( אופני כושר ל5-10 דקות) עשויים ליעל ולזרז חזרה לתפקוד יומי ולהביא ירידה בכאב ובנפיחות סביב הקרסול הפגוע.
יש לוודא כי פעילות שכזו נמצאת בגבול הפעילות שאינה מעוררת כאב.

ice+compression- לחץ על ידיד חבישה + קירור המקום על ידיד קרח יהיה טיפול אפקטיבי מאוד בעיקר ב24 שעות שלאחר הפציעה , אך עשוי להמצא אפקטיבי עד 48 שעות לאחר הפציעה. לחץ שכזה במידה והופעל מיד לאחר הפציעה יוריד כאב, נפיחות ויאפשר שיקום מהיר של הבעיה. לאחר 48 שעות ניתן לשלב (קירור-חימום, 5 דקות קירור 5 שקות חימום וחוזר חלילה

elevation- הרמת הרגל בכדי לשפר את החזרה הוורידית ולהוריד את עוצמת הנפיחות סביב הקרסול.

הטיפול בנקע בכף הרגל השלב השני

השלב השני מתחיל כ 24-72 שעות לאחר הפציעה, אם בשלב הקודם השקענו את מירב מירצנו בהורדת הנפיחות והכאב בשלב זה הטיפול יהפוך אקטיבי יותר ויכלול רכיבה על אופניים ללא התנגדות, תרגול פרופריוספטיבי של הקרסול בנשיאת משקל חלקית, תרגול השרירים הפרונאליים וכדומה. כמו כן טיפול במכשיר הus בכדי לזרז את תהליך הריפוי, שימוש באלקטרו+ מיכשור תרמי כדי להוריד כאב ונפיחות.
ככל שיחלוף הזמן הטיפול יהפוך אקטיבי יותר ויותר ולאורך 14-21 יום יש להגביר את מספר האימונים היומיים ואת היקפם. התרגול הפרופריוספטיבי של הקרסול יהיה מגוון יותר, ובעל דרישות גבוהות יותר.

הטיפול בנקע בכף הרגל השלב השלישי

השלב השלישי מהווה נקודת מפנה חשובה בתוכנית האימונים והשיקום לאחר נקע בקרסול , המעבר לשלב זה נעשה רק לאחר שהתרגול הפרופריוספטיבי שנעשה עד כה הגיע למיצוי, בשלב זה מומלץ להעביר את השיקום לחוף הים, השיקום יכלול ריצה קלה על החול העמוק,תרגולי עמידה שונים על רגל אחת, קפיצות ודילוגים קלים על הרגל הנקועה, ככל שנתקדם בשלב זה התרגול יהפוך עצים יותר ויכלול קפיצות גבוהות וארוכות יותר, קפיצות מצד אל צד,קפיצות קדימה ואחורה והכל על רגל אחת.
בסיומו של שלב זה המטופל צריך להיות מסוגל לקפוץ קפיצה מירבית על רגל אחת, לרוץ ספרינט, לבצע שינוי כיוון אגרסיבי...

הטיפול בנקע בכף הרגל השלב הרביעי והאחרון

שלב זה הוא שלב טרום החזרה למגרש לאחר נקע בקרסול , על הספורטאי להתחיל ולבצע תרגילים הדומים לביצוע הספורטיבי, לכדורסלן לדוגמא יש להתחיל בביצוע שינויי כיוון עם כדור, קפיצה על רגל אחת כחלק מהצעד וחצי לסל וכדומה

ולסיכום:

לוח הזמנים המתואר כאן הוא לוח זמנים שמרני, ספורטאים המעוניינים לחזור למגרש לאחר נקע קל של הקרסול עשויים לעבור את השלבים המתוארים בתוך פרק זמן קצר ותוך מספר ימים לחזור למגרש. אך כדאי מאוד בשיקום מזורז שכזה להיות ערני לעובדה שזמן ההחלמה של הרצועות ארוך, מספר שבועות עד חודשים ולכן גם אם החזרה למגרש נעשתה כאשר הקרסול אינו סימפטומתי ומרגיש מצויין יש לדעת כי הוא פגיע,יש להמשיך בתרגול הפרופריוספטיבי, יש להשתמש במגן קרסול וחשוב להיות ערני בביצוע הספורטיבי לרגישות הקרסול.