דף ראשי
מדרסים
דף קישורים-מדרסים
רשימת מומחי כף רגל
מי זקוק למדרסים
סוגי מדרסים
מחיר מדרסים
בדיקה למדרסים
בקורת על הענף
מדרס
מדרסים אורטופדים
מדרסים ביומכניים
מדרסים מכבי
מדרסים כללית
הסטוריה ענף המדרסים
חומרים בענף המדרסים
מדרסים להולואו פוט
מדרסים לפלטפוס
מדרסים לגיד אכילס
מדרסים למטטרסלגיה
מדרסים לדורבן
מדרסים לריצה
אינדקס מכוני מדרסים
מדרסים ירושלים
מדרסים תל אביב
מדרסים אשדוד
מדרסים אשקלון
מדרסים באר שבע
מדרסים בני ברק
מדרסים בת ים
מדרסים גבעתיים
מדרסים הרצליה
מדרסים חדרה
מדרסים חולון
מדרסים חיפה
מדרסים כפר סבא
מדרסים כרמיאל
מדרסים לוד
מדרסים מודעין
מדרסים נהריה
מדרסים נתניה
מדרסים נס ציונה
מדרסים פתח תקווה
מדרסים קרית שמונה
מדרסים ראשון לציון
מדרסים רמת גן
מדרסים רמת השרון
--------
דף ראשי ישן-1
דף ראשי ישן-2
כאבים בכף הרגל
פלטפוס בכף הרגל
דורבן בכף הרגל
דלקת גיד אכילס
נקע בקרסול
מטטרסלגיה
שין ספלינט
פלטפוס
 
מבנה כף רגל
כף רגל אחורית 
ניתוח הליכה דף ראשי
הליכה-כדאי לדעת
דריכה ראשונית
תנועות כף הרגל ראשי
פרונציה - סופינציה
נעלי ריצה \ נעליים אורטופדיות
נעליים אורטופדיות
נושאים נוספים באתר


המדרסים: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל ובהתאמת מדרסים בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
חולון; יהושוע רבינוביץ 58 , טלפון 035169361 \ 0528306095

מדרסים-מי זקוק למדרסים                                                            

מדרסים, מי באמת זקוק למדרסים ?האם כולנו זקוקים למדרסים? בחנויות מדרסים רבות התשובה תהיה שכן כולנו זקוקים למדרסים אך בסקירה  מעט רצינית יותר של מחקרים בנושא עולה תשובה מעט שונה.

בסקירה של מאמרים רפואיים רבים ופורומים של מומחי כף רגל עולמיים בנושא המדרסים  עולה התמונה כי קיימים חילוקי דעות רבים בין החוקרים השונים האורתופדים והפדיאטרים על הצורך במדרסים, מי צריך מדרסים, אילו מדרסים יעילים יותר, מאיזה גיל יש להתחיל ולהשתמש במדרסים ועד כמה המדרסים מועילים לפתרון הבעיות השונות. בפרק זה נסכם עבורכם את המכנה המשותף הרחב כפי שעולה ממחקרים אלו, אותו מכנה משותף עליו יסכימו מרבית החוקרים ואנשי הרפואה העוסקים בתחום המדרסים.
אך לפני שנתחיל לברר מי זקוק למדרסים, תחילה עלינו להבין מהם שלושת התפקידים העיקריים של מדרסים ?


 שימו לב כי ענף המדרסים הינו ענף פרוץ ולא מבוקר, זהו ענף המהווה ענף מסחרי וככזה מפרנס לא מעט משפחות ממסחר, איש המדרסים עטוף בחלוק לבן עשוי להטעות ולתת לנו לחשוב כי האינטרס שלנו  הוא זה שעומד לנגד עיניו אך למעשה לרוב מדובר במוכרן שהבנתו האורטופדית מוגבלת מאוד, וכמו כל מוכר שתפגשו בחנות למוצרי חשמל גם כאן למוכר יש מדים משכנעים ( במקרה שלנו חלוק לבן), ג'רגון מקצועי ומשפטי מפתח העשויים לסייע במכירה, כמו המוכר בחנות למוצרי חשמל גם כאן המוכר עשוי לקבל בונוס על מכירות מוצלחות ( אלה שבמקרה זה לא יהיה מדובר בפלזמה רחבה אלה במדרסי קרבון) והחיים והניסיון מלמדים אותו אט אט כיצד לכבוש את ליבנו.

סיפור מקרה ראשון מהווה דוגמא לחוסר מיצוי התהליך, דווקא מקרה זה בו מעורבים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה מהווה דוגמא טובה כיצד דברים עשויים להתפספס : ג אשה כבת 60 הגיע אלי לבדיקה מאיזור השרון. על פי דבריה תמיד סבלה מפלטפוס קל בשתי הרגליים, אך החל מלפני שנתיים החלה סובלת מכאבים עזים בכף רגל שמאל, כמו כן מדווחת כי החל תהליך של קריסה של הקשת האורכית של כף הרגל וכיום כשנתיים לאחר הופעת הבעיה כף רגל שמאל נמצאת בפלטפוס חמור מאוד. בבדיקת אולטראסאונד שביצעה אובחן קרע דרגה שניה של גיד הטיביאליס האחורי.
כמו כן דיווחה ג כי לאורך השנים ניגשה לחוות דעת של מספר תחומים ( כולם אגב מובילי עיניין בתחום כף הרגל) הומלץ לה לבצע מדרסים קשיחים, כמו כן הומלץ לה להשתמש בתומך קרסול מסוג אייר קסט, תוך כדי שהם מבהירים לה כי קיים סיכוי גבוה שהיא תאלץ להגיע לניתוח הכולל קיבוע של כף הרגל.
ג פצייאנטית ממושמעת שבהחלט אינה מעוניינת להגיע לניתוח התאימה מדרסים ביומכיים אצל טובי המדרסנים תוך שהיא משלמת עבורם סכומי כסף גבוהים ורוכשת מגני קרסול מהמדרגה הראשונה, אך כל הצעדים הללו ( כולם נכונים מבחינה רפואית) לא הועילו ומצבה המשיך להחמיר, ג דיווחה כי כיום היא כמעט ואינה צועדת מחוץ לבית בגלל הכאבים מהם סובלת. השימוש במדרסים והמגן הקלו מעט על הכאבים אך המצב ממשיך ךהחריף, כמו כן דיווחה כי היא מיואשת ובהחלט שוקלת לבצע את הניתוח.
הבדיקה:
ניכר כי ג סובלת מכאבים עזים, איכות נשיאת המשקל שלה על הרגל ירודה והיא צולעת צליעה כבדה.
במהלך הבדיקה התברר כי קיים הבדל באורך הרגליים כפי שדיווחה אך הערכה היא כי הרגל השמאלית ארוכה מהימנית בסנטימר בלבד, ולא כפי שנטען ב2 סנטימטרים.
ככפות רגליה גמישות גמישות ייתר, כאבים פזורים לאורך הקשת בעיקר בגב כף הרגל, הכאב מופיע גם במגע וגגם בהנעת הפרקים .
מנח כף הרגל מציג פורנציה בהליכה המגיעה לכדי +20 מעלות,.
בדקנו את המדרסים והמגן איתם הגיע, עשה רושם כי למגן יכולת מועטה לבצע מניפולציה ולשנות את מנח כף הרגל,  המדרסים אותם רכשה עשו רושם טוב, מדרסים קשיחים הבנויים בצורה טובה להתמודד עם הקריבה של כף הרגל.
המדרסים הישנים יותר אותם עשתה היו מדוייקים יותר ועשה רושם כי הם שומרים היטב את הרגל הימנית ( הבריאה) ואינם מאפשרים לקשת לקרוס ( סבלה גם לפני כן מפלטפוס וקריסה בינונית-קלה של כף הרגל), אך ברגל שמאל לא היה בכוחם של המדרסים לבצע שינוי משמעותי, הרגל השמאטלית פשוט קרסה מעבר למדרס.
במרבית המקרים ג היתה מסיימת כנראה בחדר הניתוח כי שיטת לפי שיטת ה "ווי" היא ביצעה באופן מושלם את כל מה שצריך ועשתה "ווי" על כל מה שכתוב בספר, הלכה למומחה כף רגל, הלכה למומחה נוסף לדיעה נוספת ואפילו הגיע לחוות דעת שלישית, כולם רופאים השייכים לטופ, הלכה למדרסנים היקרים ביותר ועשתה מדרסים בהחלט טובים אך כלום לא הועיל.
ההחלטה על סוג המדרסים לגברת ג היתה מאוד קלה, הבעיה ברורה, מדרסים סטנדטיים ממש לא הועילו והיה ברור שלהכות שוב בפטיש הפעם בפטיש שלי כנראה לא ישנה הרבה ולכן החלטתי להתאים לה רק לרגל הבעייתית חצי מדרס חצי סד בעל עומק חריג מאוד שתפקידו לקבע את העקב בצורה מאוד חזקה ולא לאפשר לו לקרוס.
את המדרס הנ"ל עשיתי מקרבון  תעופתח בעל 10 שכבות דבר שאיפשר לי להגיע לרמת דיוק וחוזק גבוהים מאוד.
חסרונם של מדרסים מסוג זה:
1. חוסר גמישות בפן האחורי של כף הרגל עשוי להגביר עומסים בכף הרגל הקידמית.
2. המדרסים קיצוניים מאוד ולכן קשה מאוד להתרגל אליהם.
3. המדרסים יוצרים שינוי חזק מאוד במנח כף הרגל דבר שעלול לגרור כאבים חדשים בכף הרגל שאינה רגילה למנח זה.

נכון להיום: לגברת ג פחות כאבים בכף הרגל, הכאבים מהם סבלה לאורך הקשת כמעט נעלמו, עדיין מידיי פעם סובלת
מכאבים חדשים בשל עוצמת השינוי אותם יוצרים המדרסים עדיין לא ברור האם המדרסים יצליחו לפתור את הבעיה אך
קיים סיכוי לא רע כי גברת ג לא תזדקק לניתוח.
  נתי