נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה

כף הרגל   >  כף רגל אחורית   >  שרירי המדור הקידמי בשוקה

המדור הקידמי של השוקה, שרירי כף הרגל ה- הטיביאליס אנטריור

המדור הקידמי של כף הרגל ממוקם קידמית לפיבולה  מעט  לטראלית לשין של הטיביה, המדור הקידמי מכיל שרירים המבצעים דורסי פלקשון בקרסול ואקסטנציה של  אצבעות, השרירים השוכנים במדור הקידמי הם הטיביאליס אנטריור, מיישר הבוהן הגדולה הארוך ומיישר האצבעות הארוך.

 


מבנה כף הרגל שריר טיביאליס אנטריור

שריר הטיביאליס אנטריור

שריר הטיביאלי אנטריור הוא השריר המדיאלי ביותר במדור הלטראלי של הרגל, מוצאו בקונדאייל הלטראלי של הטיביה ובמשטח העליון של הטיביה, משם השריר יורד למטה לאורך הפן הלטראלי של השין של הטיביה, בשליש התחתון של הטיביה הוא הופך לגיד החוצה את השין של הטיביה לצד המדיאלי, חוצה את הטרנסוורס קרורל ליגמנט ואת הקרושיאייט קרורל ליגמנט, ממשיך לרדת ויוצר אחז לפן המדיאלי של הקוניפורם המדיאלי ולבסיס המטטרסוס הראשון ( בפן המדיאלי).
הטיביאליס אנטריור מבצע דורסי פלקשון בקרסול ואינברזיון של הקרסול.במהלך ההליכה מיד עם התחלת המגע הראשוני , השריר עובד אקסנטרית מבקר את ירידת כף הרגל לעבר הריצפה, השלב הבא בו נכנס השריר לפעולה הוא בתחילת שלב הסווינג ובמהלכו עוזר לכף הרגל להתרחק מהרצפה.
שריר הטיבאליס אנטריור מעוצבב על ידי העצב הפיבולרי העמוק ועשוי לשמש הן כאנטגוניסט והן כסינרגיסט לטיביאליס פוסטריור.

 


גולשים שהתעניינו בעמוד זה התעניינו גם בפרק על מדרסים, בפרק על כאבים בכף הרגל, בפרק על פלטפוס ובפרק על דורבן בכף הרגל.מבנה כף הרגל שריר גסטרוקנמיוס

שריר מיישר האצבעות הארוך בכף הרגל

שריר מיישר האצבעות הארוך יוצא מהשליש העליון של עצם הטיביה, של עצם הפיבולה ושל האינטרוסאוס בנמתח בינהם, השריר יורד כלפי מטה מעט לטראלית לשריר הטיביאליס אנטריור, יחד עם שריר הפרונאוס טרטיוס חוצה תחת הרצועה הטרנסוורס קרורל ותחת הרצועה הקרושיאייט קרורל בתחתית השוקה, מתפצל לארבע סעיפים אשר כל אחד מהם מתחבר למערכת המיישרת של אצבעות 2,3,4,5.
מיישר האצבעות הארוך מבצע יישור של אצבעות 2-5, כמו גם יישור \ דורסי פלקשיון של הקרסול עצמו.
אספקת הדם לשריר מיישר האצבעות הארוך בכף הרגל מגיע מהעורק- אנטריור טיביאלי.
העיצבוב לשריר מיישר האצבעות הארוך מסופק מהעצב הפרונאליס.

שריר מיישר הבוהן הארוך בכף הרגל

 שריר מיישר הבוהן הארוך בכף הרגל יוצא מהשליש המרכזי של הפיבולה, יורד בין מיישר האצבעות הארוך של כף הרגל ובין שריר הטיביאליס אנטריור חוצה את השין של הטיביה לצד המדיאלי, עובר תחת הרצועה הקרורל טרנסוורסאלית ותחת הרוצעה הקרוראל אלכסונית שבתחתית השוקה, פונה לפנים ומתחבר לבסיס הפלאנג הדיסטאלי של אצבע 1.
השריר מבצע אקסטנציה של הבוהן, אקסטנציה \ דורסי פלקשיון של פרק הקרסול ועוזר בביצוע תנועת אינוורזיון של הקרסול.
אספקת הדם לשריר מיישר הבוהן הארוך בכף הרגל מגיע מהעורק- אנטריור טיביאלי.
העיצבוב לשריר מיישר הבוהן הארוך מסופק מהעצב הפרונאלי העמוק.


כף הרגל שריר הפלנטריס


-