נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
כף הרגל    >   העומסים על כף הרגל  

העומסים על כף הרגל

כף הרגל - עצמות כף הרגל, מבנה כף הרגל

כף הרגל הינה האיבר המרוחק ביותר בשרשרת העומסים הפועלים על גוף האדם, וככזו מבנה כף הרגל נושא את מירב העומס.
על כף הרגל האנושית קיימים עומסי דחיסה, מתיחה וגזירה עצומים, בבדיקות שונות שנערכו נמדדו עומסים על מבנה כף הרגל של פי 3-4 ממשקל גוף האדם במהלך ריצה, ואף עומסים של פי 10-15 ממשקל הגוף במהלך נחיתה מקפיצה ממשטח בגובה מטר.

גולשים שקראו פרק זה התעניינו בפרקים נבחרים על מדרסים, נעלי ריצה, כאבים בכף הרגל.

אצן במשקל 70 ק"ג היוצא לריצת מרתון מבצע כ 21,000 צעדים במהלך ריצת המרתון, בכל אחד מהם הזעזוע בשלב הדריכה הראשוני עולה על 150 קג כוח, מכאן שבמהלך ריצת המרתון מבנה כף הרגל האנושית צפויה לעמוד בעומסים העומדים על כ- 3,000,000 ק"ג כוח וכל זאת בפרק זמן של כשלוש עד ארבע שעות, אולי כאן ניתן להבין את חשיבותם של בולמי הזעזועים בנעלי הריצה והמדרסים , כמו גם חשיבותה של הריצה על משטחים רכים כחלק מאימוני הריצה תוך שמירה על מבנה כף הרגל מפני פציעות.
כף הרגל הינה איבר מרוחק, כף הרגל נעה במשרעת רחבה ולכן קיימת משמעות רבה לשמירה על משקל נמוך של מבנה כף הרגל, אצנים המבצעים אימונים עם משקולות חול הממוקמות על כף הרגל יודעים את משמעות הוספתו של כל גרם נוסף על כף הרגל במהלך אימון הריצה, ולכן על  מבנה כף הרגל להיות מצד אחד חזקה ועמידה לעומסים וזעזועים עצומים אך היא צריכה לספק דרישה זו, תוך שמירה על משקל עצמי נמוך.