נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
כף הרגל    > כף הרגל המרכזית  

כף הרגל המרכזית- פתיחה

כף הרגל האמצעית מורכבת ממספר רב של עצמות קטנות ומספר רב של מפרקים. לכל אחד מהמפרקים יכולת תנועתיות מוגבלת, אך כקומפלקס הם יוצרים משטח גמיש, המאפשר אדפטציה של כף הרגל לסוגי משטחים מגוונים ולמרקם רחב של תנועות ופעילויות הנדרשות מכף הרגל. עצמות רצועות פרקים כף האמצעית
כף הרגל המרכזית ממוקמת קידמית לעצם הקלקנאוס והטלוס , ומהווה גשר המקשר את הקרסול \ כף הרגל האחורית  לאצבעות \ כף הרגל הקידמית. כף הרגל האמצעית מורכבת מחמש עצמות טרסליות המסודרות בשתי שורות.

גולשים שקראו פרק זה התעניינו בפרקים נבחרים על מדרסים, נעלי ריצה, כאבים בכף הרגל.

השורה האחורית בנויה מעצם הנביקולר ומעצם הקובואיד והשורה הקידמית בנויה משלושת עצמות הקוניפורם ועצם הקובואיד ( עצם הקובואיד נמצאת בשתי השורות).

עצם הנביקולר- היא עצם הסירה, בעלת מורפולוגיה המזכירה סירה, ממוקמת בפן המדיאלי של השורה הראשונה במרכז כף הרגל/

עצם הקובואיד- המזכירה מורפולוגית צורת קוביה ממוקמת לטראלית לעצם הנביקולר ולעצמות הקוניפורם.

שלושת עצמות הקוניפורם- נמצאות בפן המדיאלי של כף הרגל המרכזית מול שורת האצבעות אחד עד שלוש.

מבין מפרקי כף הרגל המרכזית ניתן למצא את המפרק טלו-נביקולר-קלקנאוס, מפרק מסוג "ball & socket" המהווה מרכיב חשוב בשמירה על הקשת בכף הרגל.

ומערכת שרירים פנימיים ( שרירים אינטרינסיים) המסודרת במספר שכבות לאורך הפן הפלנטרי של כף הרגל. שכבות אלו כוללות את השרירים המכופפים הקצרים של אצבעות כף הרגל והאבדוקטורים והאדדוקטורים של אצבעות כף הרגל.  מערכת שרירים זו מעבר להיותה מערכת המניעה את כף הרגל גם מהווה גורם חשוב בייצוב כף הרגל.