נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה

כף הרגל   >  כף רגל המרכזית   >  עצמות כף הרגל המרכזית   >   הקובואיד

עצמות כף הרגל המרכזית                      


 עצם הקובואיד-

עצמות רצועות פרקים כף האמצעיתשמה של עצם הקובואיד נגזר מצורת הקוביה ממנה בנויה העצם. העצם ממוקמת בפן הלטראלי של כף הרגל האמצעית ותורמת לייציבות של כף הרגל. עצם הקובואיד מתחברת לחמש עצמות טרסאליות : עצם הקלקנאוס, עצם הנביקולר, עצם הקוניפורם הלטראלית, בסיס עצם המטטרסוס הרביעי, ולעיתים גם לבסיס עצם המטטרסוס החמישי.
המשטח העליון של עצם הקובואיד מהווה מוצא למספר רב של ליגמנטים ולכן הינו משטח נוקשה וקשיח. המשטח התחתון של עצם הקובואיד מכיל חריץ רוחבי המכונה הסולקוס הפרונאלי, דרכו חוצה גיד שריר הפרונאוס הארוך את כף הרגל לרוחבה מהצד הלטראלי לצד המדיאלי, שם יוצר אחז עם עצמות הקוניפורם.
מעט פרוקסימלית לסולקוס הפרונאלי על גבי המשטח הפלנטרי של עצם הקובואיד קיים רכס המסתיים בטוברוסיטי, אליו מתחברים הליגמנט הפלנטרי הקצר והליגמנט הפלנטרי הארוך.
באזור כניסת שריר הפרונאוס הארוך לסולקוס ניתן לעיתים למצא משטח פירקי לעצם ססמואידית שעשויה להמצא על גיד הפרונאי.

גולשים שגלשו בפרק זה התעניינו גם בנעלי ריצה, מדרסים, כאבים בכף רגל, דורבן.