נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה

כף הרגל   >  כף רגל המרכזית   >  עצמות כף הרגל המרכזית   >   הנביקולר

עצמות כף הרגל המרכזית                      


עצמות רצועות פרקים כף האמצעיתשמה של עצם הנביקולר- עצם הסירה נגזר מהצורה דמויית סירה של העצם. עצם הנביקולר ממוקמת בפן המדיאלי של כף הרגל גובלת מאחור עם הטלוס והקלקנאוס, מהצד הלטראלי בעצם הקובואיד ומלפנים בשלושת עצמות הקוניפורמים. המשטח האחורי של עצם הנביקולר הוא משטח קעור המהווה משטח פירקי עם עצם הטלוס, המשטח הקידמי של עצם הנביקולר הוא משטח שטוח בעל שלוש מגרעות פירקיות לכל אחת מעצמות הקוניפורם. בשלבי החיים המוקדמים של הילוד עצם הנביקולר עדיין לא התגרמה ובנויה משלושה משטחי עצם, קוניפורמים. במהלך הצמיחה והעיצוב של הקשת המדיאלית מתאחים שלושת הקוניפורמים בכדי ליצור את עצם הנביקולר.

 
גולשים שגלשו בפרק זה התעניינו גם בנעלי ריצה, מדרסים, כאבים בכף רגל, דורבן.

 

 עצמות רצועות פרקים כף האמצעית