נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
פלטפוס  >  פלטפוס- הסטוריה  >

פלטפוס בכף הרגל- מזווית הסטורית                                                           


 בשנת 1936 נכתב לראשונה מאמר על ידי ד"ר קולובסקי המתאר בזווית רפואית פלטפוס בכף הרגל, מחקר זה הדגיש את הקשר שבין הפלטפוס בכף הרגל  לחולשת שריר ה: tibials post.בדיקת tmt פלטפוס
לאורך השנים התאוריה הקושרת חולשת שריר הטיביאליס פוסטריור לפלטפוס הלכה והתבססה, מחקרים ומאמרים רבים היטיבו לתאר את התופעה ופרוצדורות ניתוחיות של כף הרגל, הכוללות, תיקון של שריר ה-tibialis post כחלק מהטיפול בפלטפוס החלו להתפתח.
בשנות ה 70 החלו להופיע מאמרים המתייחסים לדפורמציית: forefoot varus כחלק מהבנה עמוקה יותר של דפורמציית הפלטפוס והתייחסות לכף הרגל הקידמית כחלק מהבעיה, ולאחרונה התייחסות עמוקה אף יותר תוך התייחסות למנח פרק ה: talocalcaneonavicular joint , מתוך גיבוש ההבנה כי הפלטפוס הינו דפורמציה רב פירקית המכילה תזוזה בכל שלושת המישורים בכף הרגל.
בשנת 1983 תאר גונסון את: too many toes sign ( מודגם בתמונה משמאל: במצב תקין ניתן להבחין מאחור רק באצבע 5, וזאת מאחר והשוקה מסתירה את שאר האצבעות בכף הרגל, במידה וניתן לראות את אצבעות 4,3,2 זהו tmt sign חיובי) המודד את מידת האבדוקציה בקרסול ומהווה מדד למציאת פלטפוס בכף הרגל, כמו כן הצביע על מבחן העליה על קצות האצבעות ברגל אחת כגורם מנבא למצב מתקדם של חולשת טיביאליס אחורי ואיתו פלטפוס בכף הרגל.

הגולשים שהתעניינו בפרק זה התעניינו גם בפרקים על: פרק בנושא מדרסים, פרק בנושא כאבים בכף הרגל ופרק בנושא נעלי ריצה.