נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
דורבן >  יעילות סד לילה לדורבן >

מחקר פרוספקטיבי המתחקה אחר יעילות סד הלילה


בוצע על ידי: Probe RA, Baca M, Adams R, Preece C.

מחקר פרוספקטיבי בוצע על 116 מטופלים הסובלים מפלנטר פצאיטיס, מטרת המחקר היתה לבדוק את יעילותו של סד הלילה המתכוון בהורדת הכאבים בכף הרגל הנובעים  מ דורבן כף הרגל.

מהלך הניסוי: המטופלים חולקו אקראית לשתי קבוצות: קבוצת הביקורת קיבלה כדורים נוגדי דלקת שאינם סטירואידליים למשך חודש, תרגילים למתיחת גיד אכילס והתאמת הנעלה.
קבוצת המחקר קיבלה מתכון זהה בשילוב 3 חודשים של שימוש בסד לילה מתכוון.
איסוף עיוור שלנתונים בוצע 4,6,12 שבועות לאחר תחילת הניסוי, כמו כן מ36 מטופלים בוצע איסוף נתונים כ19 חודשים לאחר תחילת הניסוי.

 תוצאות הניסוי: מאיסוף הנתונים עולה כי 68% מהמטופלים דיווחו על שיפור במצב לאחר 12 שבועות, לא נמצא הבדל בתוצאות וברמת הירידה של הסימפטומים של הדורבן בין המינים השונים, הזמן מהם סבלו מבעיית הדורבן, כמו כן לא נמצא הבדל בין אלו שסבלו מבעיה חד צדדית לדו צדדית או הבדל כל שהוא בהתאם לגודל הדורבן הגרמי שנמצא או לא נמצא בצילום. מאידך גיל מבוגר מ45 הוכיח יכולת ריפוי איטית יותר מאשר גילאים צעירים יותר, בשתי הקבוצות נמצא שיפור משמעותי במצב המטופלים.