נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
דורבן >  סד לילה+מדרסים לדורבן בעקב >

מחקר המנסה לקבוע את יעילותו של סד הלילה בשילוב מדרסים בהתאמה אישית לטיפול בדורבן כף הרגל

Winson C. C. Lee, PhD;1 W. Y. Wong, PhD;1–2 Eddy Kung, MSc;2 Aaron K. L. Leung, PhD1*

מדרסים וסדי לילה נמצאים בשימוש נרחב ונחקרו רבות ככלי לטיפול בדורבן כף הרגל, במחקרים השונים הוכיחו יעילות חלקית שהשתנתה בין מחקר למחקר. מחקר זה מנסה לקבוע האם שימוש בשתי השיטות עשוי להיות יעיל יותר למטופלים הסובלים מדורבן כרוני. 

 28 מטופלים נכנסו לקבוצת הביקורת שהשתמשה במדרסים בלבד. 28 מטופלים נכנסו לקבוצת הניסוי שכללה שימוש בסד לילה לצד שימוש במדרסים בהתאמה אישית. הנתונים נאספו על ידי שאלון כף רגל המודד את הכאב והפונקציה של כף הרגל, השאלון מולאה לפני תחילת הניסוי, כשבועייםו8 שבועות לאחר תחילת הניסוי.

תוצאות הניסוי הראו כי בקבוצת הניסוי היתה ירידה משמעותית בכאבים כ2 וכ8 שבועות לאחר תחילת הניסוי בשעה שקבוצת הביקורת לא הראתה שינוי משמעותי של הכאבים, ושל הפונקציה.

דיון: שימוש בסד לילה בנוסף למדרסים בהתאמה אישית יעיל יותר משימוש במדרסים בלבד.