נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
דורבן >  מחקר : מדרסים לדורבן  >

מחקר השוואתי הבודק את האפקטיביות של חלוקת העומסים על כף הרגל האחורית במטופלים הסובלים מדורבן, תוך שימוש ב מדרסים מוכנים , מדרסים בהתאמה אישית, ופד רך לעקב.


פורסם באוקטובר 2009, המחקר בוצע על ידי:Chia KK, Suresh S, Kuah A, Ong JL, Phua JM, Seah AL

מבוא: מטרת המחקר היא להשוות את היעילות של מדרסים בהתאמה אישית\ מדרסים מוכנים ופד רך לעקב על חלוקת הלחצים על כף הרגל האחורית בקרב מטופלים הסובלים מ דורבן העקב.דורבן ברגל
חומרים ושיטות: מחקר השוואתי מבוקר, מחקר שאינו עיוור, המחקר נערך במכון ספורטיבי רפואי. שלושים נבדקים הסובלים plantar fasciitis בכף רגל אחת בלבד, בין הגילאים 20 ל 65, גויסו במרפאה לרפואת ספורט. דפוסי הלחץ בשתי הרגליים נמדדו עבור כל מטופל על ידי שימוש בלוחות עם חישני לחץ בעמידה. מדידות חוזרות בוצעו עבור המטופלים נעולים בנעליי ריצה , בוצעו עם מדרסים בהתאמה אישית, מדרסים מוצרי מדף, ורפידות רכות לעקב.
תוצאות: הלחץ היה גבוה יותר בכל המצבים, בצד הלא סימפטומטי עקב חלוקה בלתי מאוזנת של משקל הגוף בקרב הנבדקים.
גם המדרסים בהתאמה אישית וגם המדרסים מוצרי המדף הורידו עומסים מהעקב ברגל הסימפטומטית בשעה שפד רך לעקב יצר החמרה של הלחצים על העקב. כמו כן הראו המדרסים יעילות באיזון הלחצים בין שתי כפות הרגליים, כף הרגל הסימפטומטית וכף הרגל הבריאה.
ביקורת:
המחקר כיום הנוגע לטיפול בדורבן כף הרגל מתמקד בהורדת העומסים מהפסיה הפלנטרית ולא בהורדת הלחץ תחת העקב כפי שנבדק במחקר זה.
המחקר בוצע במצב סטטי, עמידה. יש לבצע מחקרים דומים נוספים הבודקים פיזור עומסים בהליכה ובריצה.
במדרסים בהתאמה אישית מדרסים חצי קשיחים, לא בוצע תהליך התאמה ומיצוי של המדרסים ( התהליך אורך מספר פגישות).