נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
דורבן >  מדרסים לדורבן- יעילות >

מחקר הבודק את יעלות המדרסים לדורבן ברגל .

פלנטר פצאיטיס או דורבן בכף הרגל היא אחת התלונות השכיחות ביותר הקשורות לכאבים בכף הרגל, אחוז ניכר מהמטופלים הניגשים למרפאות כף הרגל מתלוננים על כאבים המאובחנים כדורבן. אחד הטיפולים השכיחים ביותר לדורבן בכף  הרגל הינם מדרסים לדורבן,.

מאידך בסקירת מאמרים בושא פתרון של מדרסים לדורבן ויעילותו נמצא כי קיים מחסור במחקרים מבוססים ובמחקרי איכות המנסים לאמוד את יעילותם של המדרסים לדורבן בכף הרגל, כמו כן נמצא מחסור במחקרים המנסים לעקוב לאורך זמן ממושך אחר יעילותם של המדרסים לפתרון בעיית הדורבן לטווח הארוך.

המחקר נערך לאורך שנתיים החל 1999-2001 והשתתפו בו 135 מטופלים הסובלים מדורבן, המטופלים חולקו ל3 קבוצות, קבוצה ראשונה קיבלה מדרס-מוצר מדף רך ודק שאמור לשמש כחסר יעילות ביומכאנית, קבוצה שניה קבלה מוצר מדף מחומרים מוקצפים קשיחים וקבוצה שלישית קבלה מדרסים מפלסטיק בהתאמה אישית..

תוצאות המחקר הראו כי:

לאחר 3 חודשים מטופלים העדיפו את המדרסים הקשיחים והמדרסים המוכנים על פני המדרסים המזוייפים, אך מבחינה סטטיסטית ניתן לאמר כי רק ירידה בכאב היתה משמעותית סטטיסטית בשתי הקבוצות הנ"ל, שיפור בפונקציה שנרשם היה קל בלבד .  כמו כן נמצא כי המדרסים הרכים מוצרי המדף היו יעילים יותר מהמדרסים הקשיחים בהתאמה אישית אך ההבדלים היו קטנים ולא משמעותיים. מאידך לאחר 12 חודשים ההבדלים התשתשו ולמעשה לא נמצא הבדל משמעותי בין המדרסים.

מסקנת החוקרים היא כי ע"פ מחקר זה למדרסים ישנו יתרון בשיפור בעיית הדורבן לטווח זמן הקצר בלבד, בשעה שלטווח הארוך לא קייימים הבדלים משמעותיים בין הקבוצות ( מדרס קשיח, מדרס מוצר מדף, ומדרס מזוייף)

.