נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
דורבן >  טיפול בדורבן  >

סד לדורבן          

 

סד לילה טיפול בדורבן כף ברגלהמטרה של סד הלילה היא לשמר את הפסיה הפלנטרית במלא אורכה ולמנוע קיצור שלה במהלך הלילה ובכך להקל על הכאבים בדריכה הראשונה של הבוקר ואולי למנוע מיקרו טראומות העשויות להיווצר בעקבות דריכה על הפסיהה מקוצרת בצעד הראשון של הבוקר.
Wapner & Sharkey היו הראשונים להראות במחקר אמין כי שימוש בסד לילה עשוי להיות אפקטיבי במקרים של דורבן כף הרגל כרוני ממושך. Batt and colleagues הראו כי שילוב של שימוש בסד לילה בשילוב וויסקו היל, מתיחות שרירי הסובך וטיפול נוגד דלקת נסאידי הביאו לתוצאות טובות בטיפול ב דורבן כף הרגל. Powell et al דיווחו כי בקרב 29 מתוך 37 מטופלים הסובלים מ דורבן כרוני, נמצא שיפור בסימפטומים של הדורבן ללא קשר למשקלם, או הימצאותו של דורבן גרמי בקלקנאוס. לצד מחקרים אלו קיימים מחקרים המעידים על חוסר אפקטיביות מוחלט של סד הלילהה, מחקר הרפואי בנושא סד הלילה אינו אחיד  וההנחה היא כי שימוש בסדים שונים במחקרים השונים אחראי להבדלים אלו

ההמלצה כיום היא להשתמש בסד לילה כקו טיפול שני במידה ולא נמצא שיפור  על ידי האמצעים הרגילים.

שימו לב- בדומה למדרסים כנראה קיימת חשיבות  גבוה לסוג סד הלילה, כלומר סד לילה שמצליח להביא למיצוי המתיחה של הפסיה הפלנטרית כנראה יראה אפקטיביות גבוה יותר מסד לילה שאינו מותח את הפסיה בצורה נאותה.