נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
דורבן >  ניתוח לדורבן  >

ניתוח לדורבן בכף הרגל                           


דורבן ברגלקיימות היום מספר פרוצדורות ניתוחיות פתוחות לטיפול בדורבן כף הרגל , המערבות חיתוך חלקי של הפסיה, ניקוי, וטיפול בדורבן ע"פ בחירת המנתח.
ההמלצה הרווחת בשלב הניתוחי, היא שיחרור של 30-50% מהפסיה הפלנטרי, חיתוך רחב יותר עלול להסתיים באיבוד היציבות סביב השורה הראשונה בכף הרגל.
תוצאות הניתוח הן נושא לחילוקי דעות , היות וקיימים דיווחים של 2% ועד 35% כישלון ניתוחי, תלוי במחקר אותו סורקים.

פרוצדורה נוספת חדשה יחסית היא שימוש באנדוסקופ.
הניתוח האנדוסקופי לטיפול בדרבן כף הרגל פותח בשנות ה- 90 ביוסטון על ידיי ד"ר סטיבן בארט וד"ר סטיבן די.
אשר תוך שימוש במכשור הדומה במהותו לזה המשמש את הניתוחים האורטוסקופים בפרקים הגדולים, טיפלו בבעיית דורבן כף הרגל ללא פתיחה מלאה של כף הרגל.

מחקר שבוצע ב 2007 על ידי בזז ופרקל העריך, כי לניתוח האנדוסקופי לטיפול בדורבן כף הרגל שיעור הצלחה גבוה יותר, תופעות לוואי קטנות יותר, ושיקום קל ומהיר יותר בעיקר בקרב אלו הסובלים מסימפטומיים קלים עד בינוניים של סינדרום דורבן כף הרגל.
תופעות הלוואי של ההליכים הניתוחיים בדורבן בכף הרגל: זיהום מקומי, השטחת הקשת האורכית, פגיעה עיצבית וחוסר שיפור ואף החמרה של כאבי הדורבן.
חוקרים מעריכים כי כ 75% מהמטופלים העוברים ניתוח חשים שיפור בכאבים ובסימפטומים, אך מספר המטופלים שהניתוח מביא להם החלמה מלאה מכאבי הדורבן נמוך בהרבה.
בדרך כלל לאחר ניתוח פתוח ידרש המטופל לסד ללא דריכה לפרק זמן של כ 2-3 שבועות, לאחריהם יעבור לדריכה חלקית לטווח זמן של עד 6 שבועות. לאחר אנדוסקופיה ניתן לעבור לדריכה חלקית לפרק זמן של 3-6 שבועות במהלכה מתבקש המטופל למעט בהליכה, לאחריה ניתן לעבור לדריכה מלאה.

קיימת הסכמה בקרב הרופאים כי יש למצאת את כל האופציות השמרניות בפרק זמן של לפחות 9-12 חודשים לפני הגעה לניתוח.
מילות קישור: דורבן \ דורבן ברגל\ דורבן בכף הרגל\ דורבן כף הרגל \ דרבן כף הרגל \ טיפול בדורבן\ דורבן בכף הרגל טיפול\ דורבן בכף הרגל מדרסים\ מדרסים לדורבן בכף הרגל