נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
דורבן >  טיפול בדורבן  >

טיפול על ידי חבישה לדורבן / טייפינג לדורבן        

מחקרים שונים הראו יעילות גבוה לביצוע טייפינג המונע פרונציה על הכאבים כתוצאה מדורבן לטווח של 7-10 ימים כמו גם לשיפור ניכר בפונקציה בפרק זמן זה.

חבישה \טייפינג נמוך לדורבןמחקר שנערך על ידי  van de Water & Speksnijder  הוכיחו יעילות גבוה בהורדת כאב לפרק של כשבוע על ידי חבישה, כמו כן הם הראו כי שילוב של חבישה ומתיחות הראו אפקטיביות גבוה.
 Landorf &  Menz הראו כי שימוש בחבישה הביא לשיפור ניכר בכאבי הצעד הראשון בבוקר לפרק של כ-7 ימים.
Tsai et al מצא כי קינזיוטייפינג לשריר הגסטרוקנמיוס ולפסיה הפלנטרית בסיום טיפול אלקטרו תרפי שיפרו את תוצאות הטיפול במונחים של רמת כאבים לפרק זמן של כשבעה ימים.
מחקרים נוספים הוכיחו כי: חבישה למניעת פרונציה (low-Dye) הראתה יעילות גבוה בהורדת כאבים של דורבן ולהורדת עומס מהפסיה הפנטרית לפרק זמן של עד 3 שבועות.
שינוי לפרק זמן של 48 שעות שכלל -ירידה בקלקנאוס וולגוס, ירידה בעומס על הקשת האורכית המדיאלית לצד עליה בעומס על הקשת הלטראלית, שמירה על גובה הקשת, ירידה בפעילות של שריר הטיביליס הקידמי והאחורי.
חבישה \ טייפינג גבוה לדורבןחבישת high dye נמצאה אפקטיבית יותר מחבישת low dye
חבישה \ טייפינג נוסף לדורבן חבישה נוספת שנמצאה יעילה לטיפול בדורבן


חבישה \ קינזיוטייפ לדורבן קינזיוטייפינג הנהוג בדורבן כףהרגל