נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
דורבן >  טיפול בדורבן  >

טיפול בדורבן          

 

אילוסטרציה טיפול בדורבן כף ברגלהטיפול בדורבן בכף הרגל ולא משנה באיזו גישה תבחרו צריך להיות מחולק לשני מרכיבים, המרכיב הראשון החשוב יותר והמיידי יותר הוא מתן מנוחה ואפשרות לגוף לטפל בבעיית הדורבן , המרכיב השני הוא עידוד הגוף לטפל בדורבן.

המרכיב הראשון לטיפול בדורבן: בכדי לאפשר לגוף את המנוחה ואת התנאים האידיאלים לטפל בדורבן אנו צריכים להבין מהם גורמי הסיכון שיתכן ועוררו את הבעיה, מבין גורמי הסיכון השכיחים ניתן לציין עליה במשקל, עבודה בעמידה ממושכת, בעיית טווחים בקרסול והנעלה או משטחי אימון לקויים  בכל אחד מגורמי הסיכון יש לטפל ולנטרל.

במרכיב הראשון ניתן גם להכליל את התאמת המדרסים. מדרסים ראויים עשויים להוריד אחוז ניכר מהעומסים הישירים שמובילים להתפתחות דורבן ולהוביל אל פתרון הבעיה! שימו לב כי מרבית יצרני המדרסים ישתדלו למכור לכם את המדרסים היקרים ביותר אך לרוב ישקעו השקעה הפוכה במדרסים הנכונים לפתרון הבעיה.

איך תדעו שהמדרסים נכונים? כלל אצבע הוא שעד 10 ימים לאחר קניית המדרסים והתאמתם אתם צריכים להרגיש הקלה משמעותית בכאבים במידה ולא הופיע כזו יש לפנות ליצרן המדרסים למקצה שיפורים, תהליך זה עשוי שניים עד שלוש פעמים ומניסיון אישי במרבית המקרים מביא לפתרון בעיית הדורבן !

שימו לב שרק לאחר טיפול יסודי במרכיב הראשון הכולל ניטרול גורמי הסיכון והתאמה נכונה של המדרסים אנו מאפשרים סיכוי ראוי להצלחת המרכיב השני עידוד הגוף לטיפול בדורבן.
להמשך קריאה בקישור: מדרסים  לדורבן, שימו לב שאצלנו בש.פ.א הגענו לתהליך התאמת מדרסים שב80-90% מהמקרים מביא לפתרון מרבית כאבי הדורבן תוך פרק זמן קצר ללא צורך בהתערבות רפואית נוספת.

המרכיב השני הוא הטיפול בדורבן או למעשה עידוד הגוף לטיפול בדורבן זהו למעשה הנושא העיקרי בו יעסוק הפרק וננסה להביא בו את הגישה המדעית העדכנית שתחסוך לכם סבל רב, זמן וכסף.

אילוסטרציה טיפול בדורבן כף ברגלכיצד ניתן לטפל בדורבן באופן עצמוני בבית:  הטיפול העצמוני בדורבן מכיל תרגילי מתיחה, תרגילי חיזוק ועיסוי של הפסיה הפלנטרית כמו גם של רקמות רכות הרלוונטיות  העוטפות את כף הרגל.
מתיחה של הפסיה הפלנטרית הוכיחוה את עצמה באופן מובהק מחקר אחר מחקר ככלי יעיל להורדת הכאבים וריפוי בעיית הדורבן בכף הרגל, כנסו לקישור וגלו כיצד ניתן לטפל בדורבן  ע"י תרגילים.

הטיפול הפיזיותרפי לדורבן: נמצא יעיל מאוד במחקרים השונים ולרוב מבוסס על טיפול באולטרא סאונד המלווה בטיפול מנואלי, חבישות, דיקור מערבי ואמצעים אלקטרותרפיים נוספים. הטיפול הפיזיותרפיים נחשבים כלי יעיל מאוד לטיפול בדורבן וניתן לבצעו במסגרת קופ"ח ללא עלות משמעותית, גישה פיזיותרפית נכונה במקביל למדרסים מושלמים יפתרו את מרבית בעיות הדורבן.
להרחבה בנושא כנסו לקישור : הטיפול הפיזיותרפי בדורבן.

הטיפול בגלי הלם לדורבן שנוי במחלוקת, במספר מחקרים הוכיח את עצמו ככלי יעיל, מאידך במחקרים אחרים לא הוכיח יעילות. ההמלצה הרפואית הגורפת הוא כי גלי הלם כלי יעיל במידה וטיפול פיזיותרפי לא הועיל וישמש כמדרגה נוספת לטיפול בדורבן. להרחבה בנושא כנסו לקישור: טיפול בגלי הלם בדורבן.

אילוסטרציה טיפול בדורבן כף ברגלבשורה הבאה של הפתרונות לבעיית הדורבן קיימים טיפולים לדורבן כמו זריקות קורטיזון וסדי לילה העשויים להועיל למטופל שלא הצליח בעזרת הטיפול הקונבנציונאלי הרגיל לפתור את בעיית הדורבן,להרחבה בנושא זה כנסו לקישור: זריקת קורטיזון לדורבן ולקישור: סדים לדורבן.

השורה האחרונה של הטיפולים כוללת למעשה טיפולים ניסיונים חדשים שעדיין לא הוכיחו עצמם היטב במחקרים השונים: עליהם ניתן לקרוא בקישור: טיפולים נוספים לדורבן , וכמובן לאותם אחוזים שלא הצליחו להתמודד עם בעיית המחקר קיימת האופציה הניתוחית, כנסו לקישור:ניתוח לדורבן.