נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
דורבן >  טיפול בדורבן  >

מדרסים לדורבן בכף הרגל      

מחקרים רבים תומכים בהתאמת מדרסים כחלק אינטגראלי חשוב מהטיפול בדורבן. למעשה במרבית המקרים בהם הגיעו אלי לקוחות לטיפול פיזיותרפי ולהתאמת מדרסים, המדרסים נמצאו ככל כך יעילים שלמעשה לא היה צורך בטיפול פיזיותרפי נוסף, והבעיה נפתרה תוך שבועות מעטים.

מדרסים לדורבן בכף הרגל

מטרת המדרסים לדורבן תהיה הורדת עומסי המתיחה מהפסיה הפלנטרית בשלוב הורדת עמוסי גזירה ולחיצה סביב אינסרציית הפסיה הפלנטרית לעצם הקלקנאוס, למעשה הורדת לחצים מהאיזור הכאוב.

אז כיצד תדעו שהמדרסים לדורבן שעשו לכם נכונים ? לאחר התאמת המדרסים צפוי לחול שיפור מהיר ומשמעותי בכאבים אותם אתם חווים בזמן דריכה, ההמלצה איתה אני משחרר את הלקוח היא כי תוך 7-10 ימים הכאבים אמורים לרדת באופן משמעותי, במידה ולא חל שיפור כזה חלק מהתהליך הוא להגיע ולבצע התאמה נוספת. כאבי הבוקר הכל כך מוכרים גם כן צפויים לרדת עם כי באופן הדרגתי ואיטי יותר.

אז מה הסוד או הקסם, אין כזה! עבודה על פי הספרים באופן הדרגתי, תוך בניית תהליך מטודי מסודר הכולל  בין פגישה אחת ועד ארבע פגישות של התאמת מדרסים ( ע"פ הצורך), ופתרון הבעיה תוך שבועות בודדים.

אז למה כדאי להגיע ולעשות אצלנו מדרסים לדורבן: בגלל האמינות, בגלל המקצועיות, בגלל שאנחנו טרחנו לקרא את הספרים והמאמרים הרלוונטים כדי לתת לכם שרות טוב יותר ובעזרת ידע זה בנינו תהליך מאוד מוצלח לפתרון בעיית הדורבן, כי אנו משתמשים בחומרים הנכונים ביותר לפתרון הבעיה, ובעיקר כי לנו איכפת כפיזיותרפיסט ואיש רפואה אני מכיר את המגבלות של הרפואה אך מבטיח לא לשקוט עד שנמצה מגבלות אלו. ואולי רק בגלל שאנחנו פשוט פותרים כמעט לכולם את בעיית הדורבן !!

פרטים טכניים לביצוע מדרסים לדורבן:
- תיקון מנח הקלקנאוס והחזרתו למצב ניטראלי במידת הצורך .
- בית עקב עמוק לתמיכה במנח הקלקנאוס והורדת לחץ מקומי מתחתית העקב.
- שימוש בהתקן אוכף להורדת עומס ממרכז העקב.
- תמיכה עמוקה ורחבה לקשת המדיאלית, רצוי שתמיכה זו תהיה גבוה יותר בקדמת הקשת.
- תמיכה רכה לאיזור : calcaneal tubercle על ידי בולמי זעזועים רכים.
- במידה והרגל הקידמית במנח אינוורטורי, תיקון מנח זה.
- מדרסים רכים והדוקים לפן הפלנטרי של כף הרגל הביאו לשיפור ניכר בסימפטומים ושיפור בפונקציה במקרים של דורבן כף הרגל(Kogler and colleagues)

מדרסים לדורבן ( כמו מדרסים רבים אחרים) הם למעשה תהליך של  טעיה וניסוי, במידה והמדרסים לא הועילו יש לחזור למדרסן למקצה שיפורים, מדרסן שיודע את העבודה ידע כיצד למצאת את התהליך במספר פגישות ולהביא את הפוטנציאל הטמון במדרסים לאפקט המקסימאלי שלהערכתי בכמעט 100% מהמקרים יביא להקלה משמעותית עד העלמות הכאבים, לצורך כך המדרסן צריך שיתוף פעולה נבון של הלקוח.

האינטרנט מלא בפרסומי גימיקים, פטנטים ושאר ירקות, לצערי במרבית המקרים שבחנתי מדרסים לדורבן יקרים כזולים, מיוחצנים כאלמוניים מצאתי איכות נמוכה, חוסר ידע, חוסר שימוש בחומרים מתאימים וחוסר איכפתיות של בוני המדרסים. שימו לב כי כמעט לכל זוג מדרסים לדורבן יכולת הורדת עומסים ומתן עזרה בפתרון הבעיה חלק מהמדרסים לדורבן נותנים 5-10% עזרה אלו יפתרו בעיות קלות והמדרסים המוצלחים יותר  יתנו 40-50% עזרה ויוכלו להתמודד עם בעיות קשות יותר, במידה והמדרסים לא הועילו לכם גשו למדרסן למקצה שיפורים הציקו לו עד שיביא לשיפור או פתרון הבעיה!!