נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה

תפקיד נעלי הריצה

מה מייחד את נעלי הריצה, מדוע אנו כל כך שואפים וחוקרים את נעלי הריצה?? נעלי ריצה, להבדיל מנעלי הליכה או נעלי אופנה, הם הנעליים היחידות שהשקעת הפיתוח בהם, מרוכזת בעיקר במיטוב יכולות הנעל, נכון כיום כחלק ממיתוג המוצרים מושקעת השקעה ניכרת בעיצוב הנעל, בצבעים הנועזים והמגוונים של נעל הריצה, אך מאחר ויוכולתיה של נעל הריצה תבחן שוב ושוב  על ידי גורמים שונים החל ממבחני ביצוע ( נוחות, בלימת זעזועים וייצוב הרגל ), לאחר יציאתם לשוק על ידיי גורמים חיצוניים, בלתי תלויים, קרי עיתוני ואתרי ריצה שונים, ועד הרצים השונים ומאמני הריצה הנוהגים לבחון  מספר דגמי נעלים במעמד הקניה חברות נעלי הריצה אינן יכולות להתפשר בנוחות הנעל ובביצועיה.כלב אוכל נעל ריצה
ומה על נעליים אורטופדיות?? נעליים אורטופדיות הינו מונח רחב ולא בדוק, כל יצרן נעליים יכול להכריז על ליין של נעליים אורטופדיות מבלי להראות שום צורך בגב מחקרי, או בהטמעת אלמנטים אורטופדיים בנעל האורטופדית, לרוב הדבקת המילה נעליים אורטופדיות על הנעל מעלה את מחירם בעשרות ולעיתים מאות אחוזים ללא סיבה, ראו הוזהרתם נעליים אורטופדיות גם אם הם שייכות לחברה מוכרת אינם בהכרח נעליים שיענו על הצרכים שלכם.

הערה:
בשוק ההנעלה הספורטיבית קיימים דגמים רבים המתיימרים להיות נעלי ריצה מקצועיות, או נעליים אורטופדיות, לחלק מנעליים אלו אכן יכולות טובות, ולחלקן כנראה הרבה פחות. אנו לקוח הקצה נתקשה להבדיל בין הדגמים השונים, ולברור את המוץ מהתבן, מאחר והמידע היחיד הקיים לגביהם, הוא מידע שיווקי.
במאמר זה נעסוק בנעלי ריצה מקצועיות בלבד, אשר מחירם נע בדרך כלל בין 600 ועד 900 שקלים לדיגמי השנה האחרונה, ודגמים ישנים יותר ניתן למצא במחירים שנעים בין 300-500 שקלים.