נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה

נעליים אורטופדיות                                 

ענף הנעלת הנוחות ונעליים אורטופדיות הפך עם השנים לרב גוני ועשיר, קולקציית הנעליים האורטופדיות הפכה למגוונת ומקצועי יותר, מביאה לנו ציבור הצרכנים הרחב בשורה  אוורירית וחדשנית ומאפשרת לנו ציבור הצרכנים להמשיך ולעסוק בפעילות היומית שלנו תחת יותר עומסים ועדיין  שימוש בנעליים אורטופדיות איכותי עשוי לשמור על בריאות גופנו ולמנוע כאבים בכפות הרגליים ותהליכי פציעה שבעבר היו לנחלת רבים וקשה היה להתחמק מהם.
פרק זה שם תחת זרקור את עולם ה נעליים אורטופדיות מנסה לבחון גישות שונות וסוגי נעליים ומנסה לבחון בצורה מדעית ביקורתית את ענף הנעליים האורטופדיות.
 

מהיא נעל אורטופדית ?

תמונה של לא נעל אורטופדית

כשנדרשתי לראשונה לשאלה מהם נעליים אורטופדיות, השאלה נראתה לי פשוטה. שהרי כמה קשה עשוי להיות הנסיון להגדיר מהם נעליים אורטופדיות, ובכן כפי שתבינו בהמשך התשובה על כך לא כל כך פשוטה.
ההגדרה המדוייקת ביותר לנעליים אורטופדיות אליה הצלחתי להגיע היא:נעליים אורטופדיות יהיו נעליים אשר עשוייים לפתור או למנוע בעיות וכאבים על רקע אורטופדי, זוג נעליים אורטופדיות איכותי ישים דגש גבוה על בריאות כף הרגל, חלוקת עומסים נכונה וייצוב  כף הרגל כמו גם על נוחות.

מאחר וקיים מגוון רחב מאוד של כפות רגליים, חלקן צרות חלקן רחבות, חלקן גמישות וחלקן קשיחות, חלקן בעלות קשת גבוה וחלקן סובלות מפלטפוס....ולצידן קיים מגוון גדול של בעיות אורטופדיות, סיגנונות הליכה, סוגי משטחים.. הרי ברור כי נעליים אורטופדיתו שעשויות לפתור את בעייתו של אחד עשויות להיות אסונו של אחר.

אז כיצד נדע שהנעליים אותה אנו מתכוונים לרכוש הם זוג נעליים אורטופדיות איכותיים ??
ככלל ברזל נעלי ריצה מהווים את הבסיס אליו צריכות הנעליים האורטופדיות לשאוף, סוליה רכה ובולמת זעזועים, רפידה רכה ואיכותית המאפשרת פיזור עומסים ראוי, גמישות בקידמת הנעל, יכולת איוורור טובה, וייצוב העקב. זיכרו כי נעליים אורטופדיות צריכות להיות מותאמת באופן אישי על ידי מוכר מנוסה ומבין ( לצערי כנראה שהללו נדירים אם בכלל קיימים) שמסוגל לבחון את כף הרגל על בעיותיה ולהתאים את הנעליים האורטופדיות האידיאליות לפתרון הבעיה.
ולבסוף אין כמו ניסיון אישי, גשו לחנות ובידקו את זוג הנעליים האורטופדיות בו אתם מעוניינים, חושו כיצד כף רגלכם וכיצד בעייתכם מגיבה לזוג הנעליים האורטופדיות, בידקו מספר זוגות נעליים במספר חנויות כך תוכלו להעריך את מידת ההתאמה של הנעליים האורטופדיות לכף רגלכם. זוג נעליים אורטופדיות מתאים יחוש נוח ויוריד עד יעלים את הכאבים מהם אתם סובלים.

הערת המחבר: שוק הנעליים האורטופדיות הינו שוק פרוץ, כל חברת נעליים שתחפוץ בכך יכולה למתג את עצמה כחברת נעליים אורטופדיות. המיתוג כנעל אורטופדית ריווחי מאוד, וזוג נעליים פשוטות שימכר ב200 שקלים תחת המיתוג של נעליים אורטופדיות עשוי להמכר ב 600 שקלים. המלצתי האישית היא לרכוש נעלי ריצה איכותיות מהחברות המובילות, לרוב הם יהיו הפתרון הבריא ביותר עבורכם.