מדרס ביומכני \ מדרס אורטופדי

 שטיין נתי מומחה למדרסים

מדרסים ביומכניים הינו מוצר אורטופדי שהתפתח לאורך מאה חמישים שנה אחרונות, לאורך העשורים האחרונים לאור מגמות שונות יותר ויותר אנשים נוהגים להשתמש במדרס. קיימים סוגים שונים של מדרס:
החל ממדרס מוצר מדף, מדרס זה מיוצר בייצור המוני, מדרס המדף עשוי להגיע בקשת רחבה של חומרים, כמו כן עשוי המדרס להגיע ברמות שונות של תמיכה ואיכות, מדרס המדף הנפוצים ביותר הם: מדרס סיליקון, מדרס שעם, מדרס רך, מדרס ספורט ו מדרס לחיילים.
סוגי מדרס נפוצים אחרים הם ה מדרס הנבנה בהתאמה אישית, גם כאן התפתחו שיטות שונות של איסוף נתונים וצורות בניה של ה מדרס, שמות כמו מדרס רך, מדרס קשיח, מדרס חד שיכבתי, מדרס רב שכבתי, מדרס ריצה, מדרס ספורט, מדרס לדורבן, מדרס לפלטפוס, מדרס תיקון או מדרס דינאמי, החלו הופכים נפוצים בקרב בעלי המקצוע לרוב יוצרים בילבול אצל הציבור לגבי המוצר לו הם זקוקים.
באופן גורף ניתן לאמר שההבדל העיקרי בין המוצרים אינו גדול, ההבדל בין מדרס ל מדרס עשוי להיות בולם זעזועים יותר טוב, חומר עמיד יותר או במקרים רבים סתם טריק שיווקי.


מחיר מדרס , מחיר מומלץ למדרס.

קניית מדרס איכותי הינה פרוייקט אמיתי עבור הצרכן שלרוב נותר מובך ומבולבל. הצרכן שאינו מבין דבר ברפואה האורטופדית ורוצה עבור רגליו רק את הטוב ביותר מופצץ במסעות פרסום אגרסיבים ואין בידיו את הכלים להוצי את המוץ מהתבן.
מצב צרכני בעייתי זה מהווה הזדמנות אדירה לסוחרים ממולכים המבינים את הפוטנציאל הכלכלי התמון במצב ודורשים עבור מדרסים במחירים מופקעים מבלי שהם רכשו השכלה בסיסית פורמלית בנושא או ניסו למטב את יכולת על ידי לימוד עצמי אוטודידקטי.
המלצתנו הראשונה למדרסים מומלצים  תהיה- מחיר יקר אינו מעיד על איכות המוצר ולכן בצעו השוואת מחירים, הפערים בין מדרס ו מדרס בין מדרס בחנות x לאותו מדרס בחנות Y עשוי להגיע למאות רבות של שקלים.
המלצתנו השניה כמובן תהיה: בידקו את התעודות שיש לבעל המקצוע, נסו להבין מה הבנתו בתחום רפואת כף הרגל ובתחום המדרסנות בכלל, זיכרו כי וותק במקצוע אינם ערובה לאיש מקצוע אכותי.
גשו ל2-3 מכוני אורטופדיה, מרבית המקומות מבצעים בדיקה למדרסים ללא תשלום, בדיקה צריכה לערוך מעל 20 דקות, צריכה לכלול שאלות על הבעיות בהם אתם סובלים, הסתכלות בעמידה סטטית מכמה מנחים על מבנה כף הרגל, הסתכלות או צילום בזמן הליכה, הסתכלות על כף הרגל ללא נשיאת משקל, מישוש כף הרגל, ובדיקת הטווחים והתנועתיות של כף הרגל.
זיכרו כי הסתכלות על כף הרגל משני מנחים תוך כדי ציקצוק שפתיים ומילמול של אמירה כמו " מצבך קטסטרופה אתה חייב מדרסי גרפיט" אינם מהווים תחליף לבדיקה, ולרוב מהווים לא יותר מאשר אבן שובת לכיסכם.
מדרס מוצר מדף : מחירו ינוע בין 20-300 שקלים, קשה להעריך מדרס מסוג זה, ועוד יותר קשה להעריך את מחירו ההוגן של ה מדרס.
מדרס מכבי: מכבי מציעים מדרס ב69 שקלים+ הפניית רופא, אני באופן אישי איני ממליץ על מדרס זה ואף מזהיר את קהל הצרכנים מפני רכישה ונוכלויות סביב מדרס מכבי. מאחר ו מדרס מכבי מתומכר בצורה לא הגיונית מרבית המכוניים יקחו ממכם מידות אך לאחר צאתכם מהמכון המידות יזרקו ואתם תקבלו מדרס מוכן, מדרס מוצר מדף, ולכן מי שמתעקש לעשות מדרס מכבי ( ושוב אני מזהיר כי במקרה זה בזול הוא יקר) תתעקשו לראות את תבנית הגבס שלכם עם קבלת מדרס מכבי, עוד מידע בנושא מכבי מדרסים בקישור.
מדרס כללית: בדומה ל מדרס מכבי, כללית מציעים מדרס ב60 שקלים+ הפניית רופא, אני באופן אישי גם כאן איני ממליץ על מדרס כללית ושוב מזהיר את קהל הצרכנים מפני רכישה ונוכלויות סביב מדרס כללית. מאחר ו מדרס כללית מתומכר בצורה לא הגיונית מרבית המכוניים יקחו ממכם מידות אך לאחר צאתכם מהמכון המידות יזרקו ואתם תקבלו מדרס מוכן, מדרס מוצר מדף, ולכן מי שמתעקש לעשות מדרס כללית ( ושוב אני מזהיר כי במקרה זה בזול הוא יקר) תתעקשו לראות את תבנית הגבס שלכם עם קבלת מדרס כללית, עוד מידע בנושא מדרסים כללית מושלם בקישור.
מדרס ביומכני: מדרס ביומכני הוא מדרס אשר עושה שינוי בתנועת הגוף, למעשה כל מדרס בצורה זו או אחרת הוא מדרס ביו מכני. בקרב אנשי מקצוע רבים יש הנוהגים לכנות מדרס קשיח כ מדרס ביו מכני( מדרס העשוי קרבון או פלסטיק כ מדרס ביומכני), אך בפועל לכל מדרס יכולת ביומכנית, האם יכולת זו טובה מספיק, האם התיקון אותו מקנה מדרס ביו מכני מספיק , האם מדרס ביומכני מתקן את תנועת כף הרגל או מדרס ביומכני מחמיר את תנועת כף הרגל, זה כבר תלוי בסוג ה מדרס, החומרים מהם בנוי ה מדרס, ואיכות איש המקצוע הבונה את ה מדרס. העלויות של מדרס ביומכני עשויות להשתנות בין חנות לחנות, ובין מדרס ביומכני ל מדרס ביומכני. המחירים המומלצים למדרס ביומכני:
מדרס ביו מכני רך 3 שכבות 450-800 שקלים .
מדרס ביו מכני רך 4-5 שכבות 600-1300 שקלים.
מדרס ביומכני רך 4-5 שכבות, מידה נלקחה על ידי תחבושת גבס בשכיבה 800-1300 שקלים.
מדרס ביו מכני קשיח פלסטיק, 700-1200 שקלים.
מדרס ביו מכני קשיח פלסטיק, מידה נלקחה על ידי חבישת גבס בשכיבה 900-1400 שקלים.
מדרס ביומכני מקרבון יעלה כ200-400 שקלים יותר מאותו מדרס ביומכני פלסטי.
מדרס אורטופדי: מדרס אורטופדי בדומה למדרס ביו מכני הוא שם גנרי לכל סוג של מדרס למעשה גם מדרס מהמדף עשוי להקרא מדרס אורטופדי, בפועל מדרס אוטופדי הכוונה למדרס המבצע תיקון של בעיה אורטופדית, לרוב מדרס אורטופדי יהיה מדרס בהתאמה אישית, מדרס אורטופדי חייב להעשות רק לאחר בדיקה אורטופדית ראויה שתאבחן את הבעיה והליקויים האורטופדים, רק אז יתוכנן ה מדרס האורטופדי.
המחירים המומלצים ל מדרס אורטופדי:
מדרס אורטופדי רך 3 שכבות 450-800 שקלים .
מדרס אורטופדי רך 4-5 שכבות 600-1300 שקלים.
מדרס אורטופדי רך 4-5 שכבות, מידה נלקחה על ידי תחבושת גבס בשכיבה 800-1600 שקלים.
מדרס אורטופדי קשיח פלסטיק, 700-1200 שקלים.
מדרס אורטופדי קשיח פלסטיק, מידה נלקחה על ידי חבישת גבס בשכיבה 1100-1800 שקלים.
מדרס אורטופדי מקרבון יעלה כ200-400 שקלים יותר מאותו מדרס אורטופדי פלסטי. 

מילות קישור: מדרס, מדרס אורטופדים, מדרס אורתופדים, מדרס, מדרס ביומכניים, מדרס פונקציונלים, מדרס לריצה, מדרס לפלטפוס, מחיר מדרס, סוגי מדרס, מדרס, מדרס ביומכניים, מכון אורטופדי, בעיות כף הרגל, מומחה כף הרגל, פיזיותרפיה כף הרגל