נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:   מעטפה      לדף גוגל:   מעטפה      לדף פייסבוק:   מעטפה
 

 

קיימות מספר שיטות איתור ומדידה של מצב הקשת הגבוה


כף הרגל, עקבה של כף רגל האינדקס היציבתי בקרסול
 1. מראה כף הרגל, מומחה ידע לאתר את מידת הדפורמציה על פי הערכה וויזואלית.

 2. גובה הנביקולר: navicular height, מדידה המתייחסת לגובה הטוברוסיטי של הנביקולר בהשוואה לאורך כף הרגל (ראה תמונה משמאל עליונה תאור והסבר לחישוב גובה הנביקולר).

 3. על פי מראה עקבת כף הרגל, קיימות מספר שיטות ל"הורדת" עקבת כף הרגל ( דרך אחת היא לעמוד על מגבת רטובה, ולאחר מכן לעבור למשטח יבש, העקבות הרטובות יווצרו על גבי המשטח היבש ). על פי מראה העקבות יהיה קל לזהות את סוג כף הרגל( כפי שמראה תמונה משמאל). כמו כן קיים חישוב גובה הקשת על פי arch index. (ראה תמונה משמאל הכוללת הסבר לחישוב האינדקס).  עקבות כף הרגל

 4. צילום רנטגן של כף הרגל, מומחה יוכל למדוד את זוויות עצמות המסרק, והיחסים בינהם, בכדי לקבוע את סוג כף הרגל. קלקנאוס פיצ אנגל- מעל 30 מעלות בצביע על כף רגל בעלת קשת עמוקה.

  כף הרגל, עקבה של כף רגל האינדקס היציבתי בקרסול


 5. אינדקס יציבתי לכף הרגל, המכיל כ 6 אלמנטים בהם מנח הטלוס, מנח הקלקנאוס, מנח הקשת המדיאלית בכף הרגל. מדד זה נע בטווח הניקוד שבין מינוס 12 ועד פלוס 12, כאשר הטווח של כף הרגל התקינה נע בין פלוס למינוס 5, וטווח ה pes cavus נע בין מינוס 12 למינוס 2.

הערה: יש לשים לב כי מצב הpes cavus, הינו מצב כף רגל מתקדם שללא טיפול מתאים עשוי להחמיר ולהפוך נוקשה וחריף יותר.