נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה
 

 

טיפול השמרני בכף רגל בעלת קשת גבוה


הטיפול השמרני צריך להיות כוללני, ארוך טווח ובאחריות המטופל. כמו כן חשוב לאבחן כבר בשלב מוקדם את הבעיה, ולהתחיל ולטפל בה, בתרם החלו להופיע סימפטומים (רפואה מניעתית).

משקל ייתר בקרב מטופלים עם כף רגל בעלת קשת עמוקה

למשקל קל ותזונה נכונה משמעות רבה בטיפול בסינדרום זה. מאחר ולרוב מדובר בכאבים שחיקתיים, הנובעים מחוסר חלוקת עומסים תקינה בכף הרגל, המשולבת עם בעיה ביכולת בלימת הזעזועים של הקרסול, לירידה במשקל תהיה מרכיב חשוב בהורדת עומסים אלו, ובמיתון הזעזועים, כחלק משמעותי בפיתרון הבעיה.

כפות רגליים בשחיה צורנית גולשים שהתעניינו בדף זה התעניינו גם בפרק על מדרסים, פרק על כאבים בכף הרגל ופרק  על נעלי ריצה

יתרונות פעילות הגופנית הכללית- בקרב מטופלים עם כף רגל בעלת קשת עמוקה

לעיסוק בפעילות גופנית מתונה, תרומה קריטית לשיפור זרימת הדם בגפיים, שיפור המאזן ההורמונאלי, ולשיפור ביכולת השיקום העצמית של הגוף. במידה ופעילות הגופנית שלכם כוללת ריצה או פעילות אירובית אחרת המכילה זעזועים, יש למתן פעילות זו, לשקול המרת פעילות זו בפעילות אחרת: דוגמאת שחיה, אופניים וכדומה, או\ו ביצוע פעילות אירובית זו על משטחים רכים דוגמאת דשא, חול הים וכדומה.


קבוצה מחייכת

יתרונות התחביבים- בקרב מטופלים עם כף רגל בעלת קשת עמוקה

עשוי להשמע מישני, לא חשוב, אך מרבית המחקרים הרפואיים מוכיחים כי אדם מאושר, אחד העוסק בפעילויות אותה אוהב, נוטה לצחוק ובעל הקשרים חברתיים פעילים, נוטה לסבול פחות מתחלואה, ולהתגבר על תחלואה בצורה טובה ומהירה יותר.
כל פיזיוטרפיסט או אדם העוסק בשיקום יוכל לאמר לכם, כי בכדי לקבוע פרוגנוזה (צפי שיקומי) לעיתים חשוב יותר לדעת מי עומד מולכם, מאשר לדעת מה הבעיה ממנה הוא סובל.

פדיקור של כף הרגל

פדיקור רפואי

במידה והופיעו יבלות או שינויים עוריים, המעוררים כאב בכף הרגל, יש לטפל בהם ולהסירם. כאב כתוצאה מיבלת או עיבוי עורי עשוי לגרור שינוי דריכה, ושינוי צורת הליכה, בעיקבותיו יופיעו פתולוגיות חדשות בכף הרגל או באתרים פרוקסימאליים יותר כמו הברך הירך או הגב.
נעל ריצה מקצועית

הנעלה למטופלים עם כף רגל בעלת קשת עמוקה

אנשים רבים הסובלים מ pes cavus, מתקשים במציאת נעל נוחה ומתאימה, וזאת מאחר וכף רגלם הקידמית רחבה. כיום בנעלי הספורט האיכותיים ניתן למצא  נעליים בעלות מידות רוחב שונות, נעל במידה רחבה ( אצל גברים תסומן כ wide=2e, extra wide=4e ובקרב נעלי הנשים יסומן כ wide=d, extra wide= 2e ) בהחלט עשויה להוות פיתרון לבעיית הנוחות.
נעלי ריצה מקצועיות מסוג NEUTRAL-CUSHIONED, הבנויות לקשת גבוה מאפשרות גמישות, בלימת זעזועים רבה, תמיכה לטראלית למניעת נקעים וגמישות פרונטורטורית טובה.
דגמים אלו עשויים להיות אידיאלים עבור בעלי קשת גבוה, וכף רגל סופינטורית וקשיחה.